Ратопротект – засіб проти гризунів

Щорічно в осінньо-зимовий період зернові культури піддаються навалі мишоподібних гризунів, що значно зменшує обсяг майбутнього врожаю. Найбільша втрата відбувається при тривалому зборі врожаю озимих культур. Особливо страждають аграрії, які використовують технологію обробки No-till, через те, що не проводиться обробка грунту – кількість мишоподібних дуже висока. Так як саме розпушування грунту руйнує гнізда мишей, завдяки чому гине понад 50% гризунів. Крім небезпеки втрати врожаю, гризуни так само є переносниками хвороб, небезпечних для людини і тварин (лептоспіроз, туляремія та ін.).

У холодну пору, гризуни харчуються насінням і кореневою частиною рослин в полях. Сам по собі цей корм є малопоживним і шкідник змушений поїдати урожай в обсязі рівному його власній вазі. І якщо не боротися з гризунами – за рік їх кількість істотно збільшиться, наприклад за 1 рік, пара мишей, може дати потомство понад 1 млрд. Виходячи з практики 50 колоній полівок здатні зменшити обсяг врожаю на 30-40% на одному гектарі.

Існує чимало способів боротьби з гризунами, але найбільш ефективний і економічно вигідний – біологічний спосіб, який полягає в штучному захворюванні мишоподібних і в результаті вони заражаються і гинуть.

Одним з кращих на ринку України родентицидів є препарат «Ратопротект». Він являє собою зернову масу, протравлену бактерією Salmonella enteridies var. Issachenko. Засіб чудово відрекомендував себе в боротьбі з мишами, полівками, піщанками та іншими гризунами, які проживають на посівних площах, лісосмугах, в садах, парниках, елеваторах та інших спорудах. «Ратопротект» використовується без допоміжних підгодовувань, так як зерно пшениці само по собі добре приваблює гризунів.

При захисті посівів засіб розкладають по норах. Норма внесення препарату становить 2-3 кг на гектар площі. Процес роботи препарату починається вже на 3-4 день: гризун припиняє харчуватися, починається процес перезараження. Смерть шкідників настає вже на 7 день. Препарат необхідно використовувати при температурах від -25 °С до + 4 °С. Головна складова продуктивної роботи препарата – негативна температура в день або вночі перед застосуванням препарата. Головною перевагою препарату є те, що препарат не тільки діє на гризуна, який з’їв зерно, але так само заражає й інших найближчих гризунів, тим самим спричиняючи загибель цілої колонії гризунів.

Боротьбу з шкідниками необхідно проводити як під час розмноження, так і при маленькій популяції (для профілактики).

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!